CO JE VZTAH? (ANEB EGO JE JAKO KLITORIS)

7. ledna 2017 v 23:30 | Katka
Jsem na takovym divnym mezníku. Jsem blíženec, takže svym způsobem na pomezí se nacházim celej život. Nechci o sobě říkat, že jsem hodná, protože jsou chvíle, za který by mi papež požehnání nedal. Působim možná jako hodně velkej flegmatik, ale kdyby byla olympiáda v řešení píčovin, mezi posledníma bych určitě nebyla. Potřebuju svojí samotu, mám i svý introvertní polohy, ale jsem i celkem velká attention whore. Ale proč vám to tu vlastně řikám? Vždyť podobnej výblitek máte napsanejv pravým sloupci tohohle blogu.

Teď je to ale jiný. Tak moc jsem všechno zrelativizovala a tak moc jsem se všemu otevřela, že už vlastně nevim vůbec nic. Nevim, jestli chci víst fuckthesystem život nebo systémovej život. Posunujou se mi čím dál víc hranice a nevim, kde přesně by měly skončit. Nevim, co je pro mě správně. Vlastně ani pořádně nevim, co jsem zač. Mám tolik napadů, ale každej z nich má alespoň jedno ale a tak jenom stojim na místě. Tedy - na mezníku.

Taky bych se hrozně ráda pro něco nadchla, ale pro co? A umim to pořád vůbec? Nadchnout se? To mi přijde, že je možná problém hodně lidí. Proč nedosahujou výsledků, stojí na místě. Protože se pro věci neumí nadchnout. Jasně, každej si chvíli umíme odpírat, ale je to vážně o tom? V momentě, kdy přeci nemáte velkou touhu, ale zároveň si hodně odpíráte, to zákonitě musí skončit špatně. Teda většinou. Většinou se dostanete do bodu, kdy se sice snažíte něco si odpírat, ale z druhý strany si tolik nedáváte, aby vám to za to odpírání stálo. Tak jak pak můžeme něco dokončit? Jo, trochu se kousnout, to asi chce, ale podle mě cesta by neměla bejt hlavně utrpení.

I když... Co vám dá víc než utrpení? Jo, asi láska, ale kdo jí v dnenšní době skutečně má? No dobře, zas tak málo lidí to asi nebude, ale nebude jich ani tolik, jak bychom si možná na první pohled mohli myslet. Vztahy často nefungujou, to asi všichni víme. Ale uvědomujeme si proč? Mně přijde, že vztahy se zaměňujou za spousty věci. Takže - co podle mě vztah není? Vztah není závislost na tom druhym. Vztah není neschopnost bejt sám. A ani strach bejt sám. Vztah není společensky přijatelnější status. Vztah není chlouba. Vztah není mít někoho, kdo vám vyšuká ego do nebes. Vztah není jen chemie. Vztah není jen sex. Vztah ale ani není "je hodnej, rozumnej, má všechny kvality, co by partner měl mít, tak s ním budu". Vztah nejsou hezký kozy a prdel (i když jo, to už asi je na pováženou, uznávám). Vztah není vyléčení vašich mindráků. Vztah není chtít někoho jen proto, že ho nemůžete mít. Vztah není setrvačnost. Ale to už se začínám opakovat.

Co vztah je, na to asi jasnou odpověď nemám. Podle mě hlavním kritériem je mít rád sám sebe a být schopen fungovat samostatně. Pokud těmito dvěmi věci neoplýváme a nezmění se ani během vztahu, je velmi těžké posuzovat, jestli druhého vůbec milujeme, když nedokážeme být bez něj nebo bez dráždění našeho ega. Ego je prostě takovej klitoris. Ale takovej hříšnější klitoris, ďábelskej klitoris, kterej nám věci ztěžuje. Narozdíl od normálního kliťáku. Já teda nevěřím v rovnoprávnost. Nebo respektive bych jí nevynucovala. A to hlavně z toho důvodu, že většina lidí po ní netouží. Většina lidí ani ve skutečnosti netouží po svobodě. Nebo teda minimálně podle mě by s ní neuměli zacházet, kdyby jí skutečně měli. Takže tak. No velmi zjednodušeně řečeno je podle mě vztah kooperace dvou lidí, co mají srovnaný vztah se sebou, umí fungovat jako samostatné jednotky a do toho tam funguje nějaká chemie a všechny tyhle věci, co oddělují vztah od přátelství.

Ale tohle všechno je jen můj výžblet, kterej vychází z mý chorý hlavy. Berte to jako point k zamyšlení. A je úplně oukej, jestli vůbec nesouhlasíte, alespoň se díky tomu nějak názorově vymezíte. Třeba. Anebo ne. Ale otevřete svojí mysl. Fakt, je to docela zajímavý. Vystrčit občas hlavu z prdele <3

Majte saaaa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama