Sebeláska nebo obhajování obezity

14. května 2018 v 18:07 | Katka |  Názorovky
Sebeláska. Jestli jsi in, musíš se mít rád. Nebo se jendá jen o slepé obhajování obezity a sezení na gauči?

Hasgtag #zanormalniholky a fotek směřujících tímto směrem je všude spousta. Jenže mě už to, jak někteří lidé pojali tohle téma, pěkně sere!
Související obrázek
zdroj

Pojetí #1 - JEDNA STRANA MINCE
Tím narážím na to, že pokud bychom to brali procentuelně - kolik těch fotek se týká holek, co mají trochu víc kilo vs. holek, co trpí podváhou, druhá skupina podle mě zastupuje tak 30% téhle kampaně. Proč ale? Hrozně mě vytáčí, že když někdo řekne o holce při těle, že je tlustá, je hned zlý a soudí lidi. Ale ano, souhlasím - soudí lidi a nedělá se to. Když je ale slečna, co má kvůli zdravotním problémům (a ano, zdravotní problém je i anorexie a nemoci jí podobné), je najednou úplně v pořádku upozorňovat na její váhu a častovat jí výrazy jako "kost a kůže", "vycrhtlina" nebo "anorektička". Podle mě na světě mají místo všichni lidé a nechápu, proč by v téhle kampani mělo být ukazováno, že je oukej mít pár kilo navíc a že není oukej mít o pár kilo méně. Jasně, že když jsou tak hubené, že musí být na kapačkách, aby vůbec přežily, nemělo by se jim tvrdit, že tahle váha je v pohodě. Ale i tyhle holky potřebujou slyšet nějakou pochvalu a vlídné slovo. A to už se vůbec nebavím o těch, které prostě jen geneticky mají místo metabolismu elektrárnu, a ať sní cokoliv, nepřiberou. Proč do nich rýt?


POJETÍ #2 - OBHAJOBA OBEZITY
Pak tu máme protistranu téhle kampaně a to jsou (většinou) slečny, které vnímají tuhle celou subkulturu jako obhajobu obezity a sezení na zadku. Jednou jsem u takové četla něco ve smyslu, že není normální, aby se stehna třela o sebe, aby měl někdo fald na břichu a že sice ano, má jej taky, ale rozhodně jí to nepřijde normální. No tak já nevím, co ona, ale já skutečně nepotkávám na ulici holky, co vypadají jako modelky Victoria's Secret. A pokud - jak jsme se učili ve škole - normální to, co je většinové, tak není normální mít thigh gap, břišáky a perfektně ploché břicho. A ano, neříkám, že to, jak většina z nás žije je zdravé a ukázkové, ale skutečně si nemyslím, že nemít dokonalou postavu, která zahrnuje ploché břicho a mezeru mezi stehny, není normální. Každý je konstitučně jinak stavěný Já třeba vím, že i když jsem měla silnou podváhu, stejně jsem dokonale hubené nohy neměla a přitom ruce byly jako z Dachau, padaly mi vlasy, měla jsem hrozně suchou kůži a příšernou náladu... I holka, co cvičí, jí správně a má pevnou postavu, může mít silnější nohy nebo ne dokonale pevné břicho. A ano, pohyb je fajn, protože to utužuje zdraví, mysl a tak, ale pokud někdo radši půjde na procházku, než aby to drtil ve fitku třikrát týdně pro zadek Kim Kardashian, je to naprosto v pohodě.


A KDO SE NA TO PTAL?
Pak tu máme ještě další nešvar a to už se nevztahuje jen na subkulturu holek, co se milujou. Slečna přidá fotky tetování/nového kousku oblečení a najde se nějaká pipinka, co jí chce sdělit, co by na svém těle podle jejího osobního názoru měla poladit. Ano, kdyby se slečna zeptala "Co si myslíte o mé postavě?", je uplně oukej říct na to svůj názor. Ale žena má většinou tak nějak od přírody v sobě jistou zakomplexovanost a nutkavou potřebu se srovnávat s ostatními. Je vážně na nutné komentovat vzhled cizího člověka, co se vás o to nežádal? "Je demokracie! Svoboda slova! Můžu si říkat, co chci." Tenhle argument mi přijde jako stupeň největší zabedněnosti a arogance. To, že je demokracie neznamená, že má lidem z pusy vycházet jakákoli slovní hnačka, co jim prolítne mozkovnou. Já chápu, že každý má míru emaptie jinde, ale i racionálně mi moc nedává smysl, proč bych někomu cpala můj názor na jeho vzhled, když to vůbec není k tématu. A pro ty z vás, kteří empatii mají nebo se hroutí, když se dozví, že sousedka z Horní Dolní o vás řekla, že doma nemáte super naklizíno či že váš ex prohlašuje, jaký jste v posteli dřevo - vy si, prosím, takové poznámky odpusťte dvakrát tolik.

Závěrem chci jenom říct, že největší reklamou téhle filosofie jsou ženy a slečny, které si věří, mají se rády, jsou se sebou v pohodě a nikomu o tom nemusí říkat. Je to podobné jako třeba s feminismem nebo homosexualitou. Je torchu zvláštní prosazovat, aby něco bylo normální a běžné způsoby jako jsou demonstrace, dlouhé proslovy nebo průvody (ano, lze polemizovat o tom, že Pride je oslavou lásky, ale to je teď fuk). "Normálním" (většinově tolerovaným věcem), jakými je třeba i heterosexualita, nikdo žádné PR dělat nemusí. Nechť je každého život příkladem toho, jak chce, aby svět a lidi vypadali.

Související obrázek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M. M. | Web | 20. června 2018 v 15:02 | Reagovat

tak tak. Ať si každej dělá co chce a co jeho dělá spokojenýho, jenom tak jde být spokojený sám se sebou. Lidi, co mají potřebu srát se do ostatních, jsou ve většině případů ty nejnespokojenější a nejzakomplexovanější. To to rovnou můžou komentovat jako: zavidim ti tohle, tohle a tohle a nepřeju ti to, tak tumáš hejt :D

Když jsem happy, tak si hledím svýho, nemám potřebu se šťourat v ostatních.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama